Meksyk – Belize

Meksyk i Belize 2022

20.01 – 03.02.2022

Zapraszamy na wyjątkową wyprawę do najciekawszych nurkowo rejonów Ameryki Łacińskiej!

Zaczniemy od największej aglomeracji świata – Mexico City. Zwiedzimy Zocalo, Muzeum Antropologiczne, Teotihuacan. Będzie też czas na degustację burrito, tacos, tequili i wieczorne spotkanie z mariachi na Placu Garibaldi.

Z Mexico City wybierzemy się do Belize, słynnego z wyjątkowej kuchni, leniwej atmosfery, świetnego rumu i przede wszystkim z Blue Hole – imponującej studni w rafie koralowej przyciągającej nurków z całego świata. Belize to jedyny w Ameryce Centralnej kraj anglojęzyczny, dawna kolonia brytyjska zwana niegdyś Hondurasem Brytyjskim, w którym głową państwa jest królowa brytyjska Elżbieta II. Zakotwiczymy na Ambergis Caye – największej z wysp archipelagu Belize, niegdyś ulubionej kryjówce piratów. Otaczająca archipelag rafa barierowa, długości 260 kilometrów, uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc nurkowych świata. Doskonała przejrzystość wody, piaszczyste plaże, obfitość podwodnego życia i temperatura oscylująca w granicach 27 stopni składają się na renomę Belize jako ekoturystycznego raju.

Po kilku dniach przeniesiemy się na Jukatan, aby zwiedzić świątynie Majów, w tym najsłynniejsze miasto-państwo Chichen Itza, zanurkować w Morzu Karaibskim, a zaraz potem w cenotach!
Playa del Carmen leży na wschodnim wybrzeżu Półwyspu Jukatan rozdzielającego wody Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego, przy Wielkiej Rafie Barierowej ciągnącej się przez 320 km od północnego końca Jukatanu aż do wybrzeży Belize i Hondurasu. Piąta Aleja, przy której zamieszkamy, to główna ulica i serce turystycznej części Playa. Cała promenada liczy około pięciu kilometrów, ale tak naprawdę na pierwszych dwóch toczy się życie – znajdziemy tu bary, restauracje i dziesiątki sklepów.

Morze Karaibskie jest niezwykle atrakcyjne dla nurków ze względu na doskonałą przejrzystość wody – dochodzącą do 50 metrów – oraz niezwykle barwne rafy w odcieniach zieleni i fioletów. Silny prąd płynący w kanale pomiędzy wyspą Cozumel a lądem dostarcza nieustannie czystej wody użyźniając rafę. Zwabia też żerujące na rafie stworzenia. W Morzu Karaibskim występuje około 600 gatunków ryb rafowych, ponad 40 rodzajów miękkich i 65 gatunków twardych korali, a także ponad sto różnych gatunków skorupiaków. Zobaczymy też z pewnością stada rekinów pielęgniarzy, rekinów tępogłowych oraz żarłacze.

Na koniec zaprosimy Was do cenotes, które wymagają szerszego przedstawienia. W wapiennych skałach półwyspu Jukatan rozciąga się fascynujący system wypełnionych słodką wodą jaskiń z tysiącami zapadlisk. To miejsce oferuje nurkom zupełnie nowe doświadczenia. Nurkowanie pod nawisami, wśród kolumn stalagnatów, w obszernych korytarzach i grotach, w promieniach słońca przenikających przez przejrzyste wody to czysta magia. Jukatan jest obszarem o największej ilości i różnorodności miejsc do nurkowania tego typu na świecie. W wielu meksykańskich cenotes można nurkować bez uprawnień jaskiniowych, ponieważ są to kawerny, częściowo otwarte na dżunglę.

RAMOWY PLAN WYJAZDU

Dzień 1 – Wylot z Warszawy przez Amsterdam do Mexico City, zakwaterowanie, kolacja, dla chętnych zwiedzanie Placu Garibaldich.

Dzień 2 – Śniadanie, zwiedzanie Mexico City: Zocalo, Muzeum Antropologiczne, Teotihuacan

Dzień 3 – Śniadanie, przelot Mexico City- Chetumal, transfer do granicy Belize, przelot Corozol-San Pedro

Dzień 4 – Śniadanie, Belize – 2 nurkowania

Dzień 5 – Śniadanie, Belize – 2 nurkowania

Dzień 6 – Śniadanie, Belize – dzień nurkowy – 3 nurkowania – Blue Hole i Lighthouse Reef

Dzień 7 – Śniadanie, Belize – dzień wolny – suszenie sprzętu / opcja – nurkowania lokalne / opcja – wycieczka do Altun Ha

Dzień 8 – Śniadanie, Belize – San Pedro – Chetumal (taksówka wodna), transfer z Chetumal do Chichen Itza busem, kolacja, nocleg

Dzień 9 – Śniadanie, wycieczka Chichen Itza, obiad. Valladolid, majańskie wioski, nocleg w Playa del Carmen

Dzień 10 – Śniadanie, Playa del Carmen, dzień nurkowy – 2 nurkowania w cenotach

Dzień 11 – Śniadanie, Playa del Carmen, dzień nurkowy – 2 nurkowania w cenotach

Dzień 12 – Śniadanie, Playa del Carmen, dzień nurkowy – 2 nurkowania w cenotach

Dzień 13 – Śniadanie, Playa del Carmen, suszenie sprzętu, wycieczka Coba, obiad, Tulum, nocleg w Playa

Dzień 14 – Śniadanie, transfer na lotnisko w Cancun zgodnie z rozkładem lotów

Dzień 15 – Lądowanie w Warszawie

Cena: 3400 PLN i 3790 USD

Cena zawiera:

 • przeloty międzykontynentalne: Warszawa – Mexico City / Cancun – Warszawa;
 • przeloty wewnętrzne: Mexico City – Chetumal / Corozol – San Pedro;
 • wszystkie transfery lądowe i morskie podczas całego wyjazdu;
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w Mexico City, San Pedro, Chichen Itza i Playa del Carmen;
 • wyżywienie FB (śniadania, obiady i kolacje, bez napojów do obiadów i kolacji), poza pobytem w Belize (tam z uwagi na specyfikę rejonu wyżywienie BB – śniadania w cenie), obiady w trakcie dni transferowych w prawdopodobnie w formie streetfood.
 • 7 nurkowań w Belize (4 nurkowania lokalne w rejonie Ambergris Caye, 3 nurkowania w rejonie Blue Hole i Lighthouse Reef, w ramach pakietu nurkowego: butle, balast, przewodnik nurkowy i transfery na miejsca nurkowe, wstęp do parku narodowego);
 • 6 nurkowań w cenotes (w ramach pakietu nurkowego: butle, balast, przewodnik nurkowy i transfery na miejsca nurkowe);
 • wszystkie bilety wstępu zgodnie z planem wyjazdu;
 • opiekę polskiego przewodnika i pilota;
 • ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia i napojów nie ujętych w cenie;
 • wypożyczenia sprzętu nurkowego innego poza tym który jest w pakiecie nurkowym;
 • opłat granicznych – około 40 USD